Spotkanie dla Rodziców Dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Miesiąc przed I Komunią Świętą.


 1. Świadectwa Chrztu – nie wszyscy oddali. Nie dotyczy tych, którzy byli chrzczeni w naszej Parafii.
 2. Nie wszyscy zdali mały katechizm. Ostateczny termin zdawania do 7 maja. Kto nie będzie miał zaliczonych wszystkich pytań (Komunia Św. będzie w 2018 roku) nie będzie dopuszczony do I Komunii Św. Wszystko mam zaznaczone w dzienniku. Dopiero dwoje czy troje Dzieci zaliczyło wszystko.
 3. Przedstawić książeczkę z Niedzielnych Mszy Św. Bardzo proszę przynieść, aby zaznaczyć w dzienniku.
 4. Bardzo proszę o przypilnowanie dzieci, które mają funkcje czytania, aby dobrze się przygotowały. Aby ćwiczyły w domu czytanie.
 5. Próby będą trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i czwartek o godz. 18.30 począwszy od poniedziałku 8 maja. Obecność na próbach obowiązkowa. Proszę nie zabierać Dzieci w tym czasie na zakupy i nie załatwiać innych spraw. Próba generalna z Rodzicami w środę 24 maja o godz. 18.30.
 6. Spowiedź Dzieci 26 maja w piątek o godz. 17.00. Spowiedź Rodziców, Rodziców Chrzestnych, Rodzeństwa i całych Rodzin od godz. 17.30. Po Mszy o godz. 18.30 sprzątanie Kaplicy.
 7. Spowiedź Dzieci 26 maja w piątek o godz. 17.00. Spowiedź Rodziców, Rodziców Chrzestnych, Rodzeństwa i całych Rodzin od godz. 17.30. Po Mszy o godz. 18.30 sprzątanie Kaplicy.
 8. W dzień I Komunii Św. dzieci przychodzą w strojach Komunijnych na godz. 11.45. Gromadzimy się i ustawiamy obok Kaplicy. Na I Komunię Świętą Dzieci zabierają Świece, Różańce, Książeczki, Medaliki, które będą poświęcone przed Kościołem. W dniu I Komunii Św. nie ma już popołudniu Nabożeństwa dla Dzieci z Rodzinami.
 9. Sprzątanie, malowanie i generalne porządki na zewnątrz i w środku Kaplicy oraz dekoracja Kościoła:
  W sobotę 20 maja na godz. 10.00 przychodzą Panowie. (Tatusiowie). Zabierają ze sobą: łopaty, szpadle, drabiny, wałki, teleskopy do wałków, pędzle(jak komuś została biała farba wewnętrzna lub zewnętrzna to bardzo proszę o przyniesienie), kosiarkę do trawy, narzędzia, młotek, gwoździe, siekierę, wkrętarki (skrzynkę z narzędziami), folię do nakrycia ławek. Będziemy malować zacieki w środku i na zewnątrz. Pojemniki na farbę.
 10. W sobotę 20 maja na godz. 13.00 przychodzą Panie (Mamy). Zabierają ze sobą: szczotki, wiaderka, mopy, ścierki, płyny do mebli, posadzki. Będziemy wycierać kurze, sprzątać po malowaniu, sadzić kwiaty.

  W czwartek 25 maja po Mszy Św. o godz. 18.30 dekoracja Kościoła, a w piątek po Mszy Św. sprzątanie Kościoła na Uroczystość I Komunii Św. Na czwartek proszę 15 osób i na piątek 26 maja 15 osób.
  Myślę, że można się dogadać kto przychodzi w czwartek, a kto w piątek. Albo po prostu od razu wyczytam kto ma być w czwartek, a kto w piątek. Oczywiście kto ma zdolności manualne, plastyczne, kto będzie się zajmował dekoracją przyjdzie w czwartek, można się zamienić między sobą. Na Czartek na godz. 18.30 proszę następujących Rodziców Dzieci:. Melania Gieszcz, Aleksandra Krzewicka, Natasza Kozłowska, Julia Falk, Julia Szczęsna, Krystian Dominik, Paweł Ostrowski, Błażej Anolik, Franciszek Mulinek, Adrian Mocarski, Jakub Saliniewicz, Igor Połom, Jakub Pukszta, Kacper Rejmer, Łukasz Borkowski. Na piątek na godz. 18.30 przyjdą Rodzice Dzieci: Karolina Mikołajewska, Amelia Kobus, Dominika Wiśniewska, Weronika Węsek, Gabriela Miliszkiewicz, Amelia Mocarska, Paulina Truszczyńska, Lena Kur, Milena Zimna, Maciej Korona, Wiktor Łosowski, Hubert Syldatk, Jan Filipowicz, Nikodem Mazurowski.
  Odnośnie dekoracji Kościoła to inicjatywa i wykonanie należy do Was Kochani Rodzice. My część dekoracji mamy. Część trzeba będzie dokupić. Jaka dekoracja Będzie: na pewno białe materiały na ławki, które trzeba będzie wyprać i wyprasować, będą zrobione Dzieciom zdjęcia na jednej z prób, które posłużą do dekoracji. Czy te zdjęcia będą przyklejone na hostie, rybki, serduszka czy same zdjęcia z imionami, czy sieć rybacka to już zależy od Was. Po spotkaniu proszę pozostać na chwilę, aby zorientować się jakie materiały mamy, a co trzeba będzie dokupić i uzgodnić propozycję dekoracji.

  Kwiaty ułoży dwie Panie, chyba że ktoś z Rodziców chce ułożyć: a Wy pomyślcie też jakie mają być kwiaty.

 11. Ofiara na Uroczystość I Komunii Św. to 150 zł. Jest mało Dzieci dlatego musimy trochę więcej zebrać. Z tych pieniędzy będą zakupione: Pamiątki I Komunii Św.(oprawione obrazki), kwiaty do dekoracji Kościoła(w maju są dość drogie), dary ofiarne(owoce, chleb, kwiaty do darów, chlebki komunijne, materiały dekoracyjne, a jak coś zostanie to będzie przekazane na budowę Kościoła. Kochani to by było tyle na to spotkanie. Jeśli są jakieś pytania to bardzo proszę.
 12. Oprawa muzyczna – będzie nasza Organistka i nasz Zespół Parafialny.
 13. Będzie jeden fotograf i jeden kamerzysta. Nikt więcej nie będzie dopuszczony do robienia zdjęć w Prezbiterium. Porządku w Kaplicy i na zewnątrz będzie pilnować KSM Semper Fidelis. Każda Rodzina będzie miała jedną ławkę dla Gości. Podczas Uroczystości będzie okazja do spowiedzi św.