IV Niedziela Adwentu (18.12.2016r.)

 1. Dzisiaj IV i ostatnia Niedziela Adwentu. W piątek na ostatni dzień Rorat dzieci przynoszą całe plansze ze wszystkimi obrazkami. Będą wręczone nagrody. Kochani jak wykorzystaliśmy ten czas ? Ile razy byliśmy na Roratach? Czy jesteśmy przygotowani duchowo do zbliżających się Świąt? Jeśli nie to dzisiaj jest jeszcze okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy Św. oraz codziennie do piątku włącznie od godz. 18.00.
 2. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:

  1. w sobotę – 24.12 ? Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z Wigilią: zachowujemy post, czytamy fragment Pisma Św. o Bożym Narodzeniu, wolne miejsce przy stole, sianko pod obrusem, zapalona świeca wigilijna, dzielimy się opłatkiem i wspólne śpiewamy Kolędy. Pasterka dla dzieci o godz. 17.00, a tradycyjna Pasterka dla wszystkich o 24.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. w Niedzielę – 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  3. w Poniedziałek – 26.12 ? Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Przypada wspomnienie Św. Szczepana ? Pierwszego Męczennika. Msze Św. jak w każdą Niedzielę.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 4. Trening Szkółki Piłkarskiej będzie dopiero w sobotę 7 stycznia o godz. 16.00.
 5. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 ? 11.30.
 7. Wyjazd wakacyjny dla młodzieży do Zakopanego w dniach od — r. Koszt — zł. Chętnych prosimy zgłaszać się do Ks. Artura.
 8. Wyjazd wakacyjny wyjazd dla dzieci od 2 ? 10.08.2017r. Darłówko k/ Ustki. Piękny ośrodek ?Urszula ?. Koszt 850 zł. (9 dni). Odległość. 120 km. Zapisy u mnie będą w maju. Ogłaszamy wcześniej żeby Rodzice mogli sobie ustalić urlopy w pracy.
 9. W środę na godz. 18.30 bardzo proszę Braci z KSM Semper Fidelis o pomoc w przygotowaniu choinek, a w czwartek na godz. 18.30 wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Bardzo prosimy.
 10. Bóg zapłać za przyniesioną żywność, która już częściowo została przekazana biednym i potrzebującym z naszej Parafii, a część zawieziona do Caritasu. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, oraz wszelką pomoc i ofiary.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, kalendarze parafialne na rok 2017, sianko pod obrus, kropidełka, zestawy kolędowe, świece wigilijne małe jako pomoc dla biednych dzieci, żywe choinki, a w Zakrystii poświęcony opłatek i wodę święconą.
 12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na dzisiejszy Niedzielny Świąteczny dzień, na ostatnie dni Adwentu i na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Przewiń na górę