II niedziela adwentu (4.12.2016r.)

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu – czasu radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 18.00. Podczas tegorocznych Rorat poznajemy historię Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze pod hasłem ?W Domu Królowej Maryi? . Dzieci otrzymują obrazki, które na koniec adwentu będą stanowić piękną całość . Kto ani raz nie opuści Rorat otrzyma nagrodę. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą obowiązkowo codziennie. Te Dzieci, które ani raz nie były do tej pory na Roratach nie będą przyjęte do I Komunii Św.
 2. Poświęcony opłatek na Stół Wigilijny Księża będą roznosić do czwartku włącznie. (Plan Opłatka). Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjmowanie i ofiary. Ze względu na pierwszy termin ferii zimowych, które rozpoczną się 16.01 Kolędę rozpoczynamy już w tym tygodniu od piątku 9.12 na Ul. Świętokrzyskiej. (Plan Kolędy).
 3. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  1. we wtorek ? 6.12 – Św. Mikołaja. U nas Św. Mikołaj już dziś w Kaplicy o godz. 12.00.
  2. w środę ? 7.12 ? Św. Ambrożego.
  3. w czwartek ? 8.12 ? Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji za tydzień w Niedzielę 11.12 poświęcenie medalików Dzieci Kl. III. Kto ma medalik przyniesie swój, a kto nie ma otrzyma w Kaplicy za darmo.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Trening Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00.
 6. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 7. Spotkanie Scholki w Niedzielę o godz. 10.30.
 8. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 ? 11.30.
 9. W najbliższy piątek i sobotę w naszej Biedronce przy ul. Guderskiego będziemy zbierać żywność trwałą, konserwy i słodycze dla biednych i potrzebujących.
 10. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć lampiony, świece na stół wigilijny duże i małe oraz tutki miłosierdzia i Wodę Święconą w buteleczkach w Zakrystii.
 11. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, oraz wszelką pomoc i ofiary.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę