II Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, choć zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta Matki Boskiej Gromnicznej, czyli. do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Na II tydzień ferii zimowych dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom życzymy, aby szczęśliwie odpoczywali i bezpiecznie wrócili do domu.
 3. Trwa Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Codziennie w Kościołach innego wyznania jest Nabożeństwo Ekumeniczne. Program wywieszony jest w gablocie przy Kaplicy i na stronie parafialnej.
 4. 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 21.01 – Św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy. Jest to również Dzień Babci, a 22.01 Dzień Dziadka.
  • w piątek – 24.01 – Św. Franciszka Salezego – Biskupa i Doktora Kościoła.
  • 25.01 – Nawrócenie Św. Pawła, które kończy Tydzień Ekumeniczny.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, Babciom i Dziadkom składamy jak najlepsze życzenia: dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.

 5. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 6. Zbiórka ministrantów i lektorów w oraz próba Chórku Dziecięco-młodzieżowego po feriach.
 7. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne po feriach.
 8. Katecheza dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i młodzieży przygotowujących się do Bierzmowania będzie po Kolędzie, czyli po 8 lutego.
 9. Trening Parafialnej Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy chłopców do od 6 – 12 lat, aby zapisywali się do szkółki piłkarskiej. Koszt tylko 15 zł miesięcznie za wynajem sali.
 10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość, kalendarze parafialne na Rok 2020, a wodę święconą w Zakrystii.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
 12. Dalsza część Kolędy po feriach zimowych od 27.01. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Kolęda dodatkowa 8.02.2020.
 13. Kronika żałobna: w minionym tygodniu zmarła Iwona Gieszcz, lat 50 z ulicy Elfów. Msza św. żałobna będzie odprawiona w kościele św. Brygidy przez biskupa Zbigniewa Zielińskiego w środę 22.01.2020 r. o godz. 18.30. Pogrzeb w piątek w Piotrkowie Trybunalskim na Cmentarzu Katolickim.
Przewiń na górę