Menu Zamknij

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna czas radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata.
  Msza Św. Adwentowa i Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Podczas tegorocznych Rorat będzie nas prowadził Św. Joachim Dziadek Pana Jezusa. Z nim będziemy poznawać osoby, które pomogą nam zrozumieć jak to było z Narodzeniem Jezusa. Dzieci będą dostawać obrazki, a na koniec Adwentu otrzymają nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Szczególnie Dzieci młodsze, starsze, a Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. obowiązkowo przychodzą na Roraty, a także młodzież i Kandydaci do Bierzmowania. Za tydzień zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. poświęcenie Opłatków na stół Wigilijny, który będzie można nabyć dzisiaj przy wyjściu z Kościoła oraz codziennie po Każdej Mszy Św.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – 30.11 – Święto Św. Andrzeja Apostoła;
  • 2.12 – I piątek miesiąca z okazją do spowiedzi Św. rano od 8.00 i wieczorem od 17.30;
  • w sobotę – 3.12 – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego Prezbitera. Jest to również I Sobota Miesiąca.

  Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę 17.12 od 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych. Po Mszy o godz.18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Ogłaszamy konkurs Rodzinny na najładniejszą Szopkę. Do 18.12 przynosimy gotowe Szopki. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku.
 5. W przyszłą Niedzielę o godz. 10.30 w naszym Kościele będzie Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych Dzieci prosimy zgłosić się do Zakrystii.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, dekorację adwentową, elektrykom za pracę oraz zawieszenie lamp awaryjnych i ewakuacyjnych; Panu Robertowi za transmisję, PZC za program spiżarnia, a Wam Kochani za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu uzbieraliśmy 2 100 zł
 7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, a od przyszłej Niedzieli żywe choinki. W dniach 2 i 3.12 czyli piątek i sobota zbieramy trwałą żywność w 2 biedronkach: Guderskiego i Jabłoniowa. Bardzo prosimy o hojność, a chętnych o pomoc jako Wolontariusze. Można zgłaszać się po Mszy Św. lub telefonicznie.