Menu Zamknij

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna czas radosnego, pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Podczas tegorocznych Rorat będziemy poznawać szczegółowo Drogę Maryi i Józefa z Nazaretu do Betlejem. Dzieci będą dostawać obrazki, a na koniec Adwentu otrzymają nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach w Kościele. Szczególnie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Kandydatów do Bierzmowania. Za tydzień zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. poświęcenie Opłatków na stół Wigilijny, który będzie można nabyć przy wyjściu z Kościoła i w biurze.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – 30.11 – Św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek – 3.12 – Św. Franciszka Ksawerego Prezbitera.
   Jest to również I Piątek Miesiąca. Okazja do Spowiedzi rano o 8.00 i wieczorem o 17.30.
   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od 10.30;
  • 4.12 – I Sobota Miesiąca. O godz. 17.15 Wieczernik, a o 18.30 Adoracja, Różaniec i zmiana Tajemnic Różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00. W Niedzielę przychodzimy do Spowiedzi Św. 15 min przed Mszą.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC, za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu uzbieraliśmy 1200 zł. W związku z nowymi balaskami bardzo prosimy kto może, aby klękać do Komunii Św. A także bardzo prosimy, aby nie przechodzić do Zakrystii przez Prezbiterium tylko przez drzwi na, których jest napis Zakrystia i Biuro Parafialne.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach ze względu na nasilającą się epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie.
 7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, a od przyszłej Niedzieli żywe choinki.
 8. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.