Menu Zamknij

I Niedziela Adwentu – 3.12.2023 r.

 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna czas radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Roraty dla Dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 8.30 (niespodzianka). Msza Św. Adwentowa z nauką Roratnią codziennie o 8.30. Podczas tegorocznych Rorat będzie nas prowadził Św. Wojciech, który nie tylko przyniósł wiarę do Gdańska i na Pomorze, ale naśladując Chrystusa oddał za niego swoje życie. Rozważania i materiały roratnie są częścią przygotowania się do 100-lecia naszej Archidiecezji i do peregrynacji Relikwii Św. Wojciecha, które będą w naszej Parafii w listopadzie przyszłego roku. Dzieci będą dostawać obrazki, a na koniec Adwentu otrzymają nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Szczególnie dzieci młodsze, starsze oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., zamiast katechezy dzieci przychodzą codziennie na Roraty, a także młodzież i kandydaci do Bierzmowania, zamiast katechezy przychodzą na Roraty. Codziennie będą zagadki i odpowiedzi będziemy pisać na kartkach w formie gwiazdek, aniołków, choinek. Najładniejsze zawiesimy w Kościele na choinkach. Będzie też codziennie losowanie Figury Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierzemy do domu, aby z całą Rodziną się modlić, a na drugi dzień wieczorem przyniesiemy ją do Kościoła.
  Ogłaszamy też konkurs na najładniejszą i największą bombkę na choinkę. Do 24.12 przynosimy gotowe bombki. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku.
  Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. poświęcenie Opłatków na stół Wigilijny, który będzie można nabyć w każdą Niedzielę przy wyjściu z Kościoła oraz codziennie po Każdej Mszy Św. w Zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
  Za tydzień o godz. 10.30 będzie u nas Wyjątkowy gość Św. Mikołaj. Dlatego prosimy Rodziców, którzy mają grzeczne Dzieci, aby zgłosili się do Zakrystii.
  Będzie też Siostra Zakonna Beata Stoltman z zakonu sióstr Dominikanek z Poznania, która opowie o Zakonie i będzie zbierać ofiary na Klasztor.
 2. Kalendarz liturgiczny: – jutro -Św. Barbary; -w środę-Św. Mikołaja; -w czwartek ? Św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła; – w piątek -8.12 ? przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 8.30,12.00-Godzina Miłosierdzia i o 18.00; – w Sobotę 9.12 odwiedzimy Chorych z Komunią Św. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.
 3. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 2.01. Jeśli ktoś chce przyjąć Księdza po Kolędzie bardzo prosimy, aby wypełnić deklarację, które są przy wyjściu z Kościoła i wrzucić do kartonu z napisem Kolęda lub przez stronę parafialną www.swkrzysztof.pl. Należy wpisać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Deklaracje można składać do Świąt.
 4. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. PZC. Kto by chciał jako wolontariusz pomóc w zbiórce żywności w trzech Biedronkach w dniach 8-9.12-prosimy o zgłoszenie się w Zakrystii (Tel).
  Przy wyjściu z Kościoła można nabyć: Opłatek, Świece (małe 15 zł i duże 25 zł), lampiony, tutki miłosierdzia na trwałą żywność.
  A za tydzień będą ścienne kalendarze Parafialne. Prosimy, aby nie kupować kalendarzy w sklepach.
  Jeszcze jedna prośba, aby nie chodzić na skróty do Kościoła schodami prowadzącymi do Przedszkola.
 5. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.