Menu Zamknij

I Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Polski
 1. Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy jako hołd wdzięczności Bogu za nieskończone Miłosierdzie i dziękczynienie za Kanonizację Św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Polaka i Orędownika Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – 14.04 – Święto Chrztu Polski. Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu od poniedziałku do piątku rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30.
 5. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za dekoracje świąteczne, sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc i ofiary. Bóg zapłać Księżom za posługę w Wielkim Tygodniu i w Święta. Dziękujemy za pomoc w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W sposób szczególny dziękuję Paniom Zakrystiankom, Kościelnej Służbie Mężczyzn Semper Fidelis, Lektorom, Ministrantom i aspirantom. Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego, za dary dla biednych i słodycze złożone w Wielką Sobotę, które w Święta zostały zawiezione do domu dziecka i rozdane biednym i potrzebującym. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone w Święta na tacę i za skarbonki. Bóg zapłać za życzenia Świąteczne, smsy, mmsy i maile. Za transmisje P. Robertowi i Żonie Ani. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. A za tydzień taca budowlana.
 7. Dzisiaj Święto PZ Caritas. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Wolontariuszom za prowadzenie codziennie programu SPIŻARNIA, za prowadzenie dokumentacji i życzyć Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa na każdy dzień, dużo zdrowia, sił, cierpliwości i wyrozumiałości.
 8. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.