I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

Gorzkie żale
 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił O. Bogdan Meger – Prowincjał Karmelitów w Krakowie. Mamy również pamiętać o modlitwie, poście i jałmużnie. Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś po Mszy i zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Bierzmowana przychodzą obowiązkowo.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.30. Kazania głosi Ks. Jarosław. Serdecznie zapraszamy.
 4. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w tygodniu Msza Św. o godz. 8.30 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św.w różnych intencjach.
  • W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek – Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę – Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.
 5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu oraz wszystkim zakochanym z okazji Walentynek składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i Św. Krzysztofa.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.30. I Komunia Św. będzie 25.05 w sobotę o godz. 11.00., a Spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższy czwartek 114.03 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. A katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00. Bierzmowanie i Wizytacja Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w naszej Parafii będzie 7 kwietnia w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Wszystkie duszpasterstwa przygotowują na wizytację sprawozdanie.
 7. Wakacyjny wyjazd dla Młodzieży do Murzasichle w dniach od 22 – 30 czerwca. Zapisy i szczegóły u Ks. Artura, a wyjazd dla dzieci do Łeby w dniach od 6 – 13 lipca. Serdecznie zapraszamy. Zapisy i karty wyjazdu będą w maju u Ks. Proboszcza.
 8. Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30. Próba Chórku w sobotę o godz. 11.00.
 9. Biuro parafialne czynne codziennie o godz. 9.00 i 18.30.
 10. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, za prace elektryczne i przy nagłośnieniu, Parafialnemu Zespołowi Caritas za prowadzenie codziennie programu „SPIŻARNIA”
 12. Wczoraj wróciła Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przeżycia nie do opisania.
 13. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką i małe Paschaliki.
 14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały nadchodzący tydzień.
I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.
Przewiń na górę