Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu – 21. 02. 2021r.

 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy pamiętać o modlitwie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił Ks. Walter Rachwalik Pallotyn z Częstochowy. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów.
 2. Za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 3. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • 22.02 – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 5. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania uczestniczą obowiązkowo w Kościele lub przez internet, a Rodzice mają potwierdzić
 6. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Krzysztof.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 8. XXXIV Rocznica KSM Semper Fidelis w tym roku ze względu na epidemię obchodzona w swoich Parafiach. Zapraszam więc Braci z Rodzinami i Sztandarem na Mszę Św. w Niedzielę za tydzień o godz. 10.30 ze sztandarem.
 9. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 10. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom za sprzątanie Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA, za transmisje. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne.
 11. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 12. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.