Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu – 6. 03. 2022r.

 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy pamiętać o modlitwie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił Ks. Jacek Michalak pracujący w Trybunale Metropolitalnym. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś po Mszy.
  Za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 2. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. i modlitwą o pokój na Wschodzie i za Ukrainę codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 20.00 z przerwą na Mszę Św.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania uczestniczą obowiązkowo w Kościele. Dzieci mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce, może zdawać w szkole u swoich Katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Kazania głosi Ks. Marcin.
 6. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 24.03 o godz. 18.00, którego udzieli Biskup Wiesław Szlachetka.
  Katecheza dla Młodzieży we wtorek o 19.00 w salce. Spotkanie dla Rodziców Młodzieży Bierzmowanej w poniedziałek 07. marca o godz. 20.00.
 7. Ks. Marcin zaprasza Grupę Młodzieżową i wszystkich chętnych na spotkanie i planszówki w sobotę o 13.00
 8. Po ostatnim Spotkaniu Synodalnym prosimy wszystkich zainteresowanych o obejrzenie filmików na oficjalnym kanale You Tube synodu, o których podyskutujemy na następnym spotkaniu 28.03 o godz. 19.00. Należy wyszukać subskrypcję kanału o nazwie 'Synod: Ku Kościołowi Synodalnemu’.
 9. Od jutra zbieramy żywność długoterminową, słodycze, środki czystości, chemię, pampersy dla Matek i Dzieci z Ukrainy. Najlepiej kupić nie każdego po trochu tylko zgrzewkę czy paczkę jednego artykułu. Przynosimy codziennie w godz. Biura lub na telefon.
 10. óg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz za wszelką pomoc. Zapraszamy do sprzątania Kościoła w każdą sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy PZC za prowadzenie programu spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Taca budowlana wyniosła 1550 zł.
 11. Dziękujemy wszystkim za rzeczy do recyklingu. Uzbieraliśmy 1080 kg. Następna zbiórka będzie w maju.