Menu Zamknij

II Niedziela Adwentu – 5.12.2021r.

 1. Przeżywamy Adwent czas radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Podczas tegorocznych Rorat poznajemy szczegółowo Drogę Maryi i Józefa z Nazaretu do Betlejem. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach w Kościele. Szczególnie Dzieci młodsze, starsze i te przygotowujące się do I Komunii Św., a także młodzież i Kandydaci do Bierzmowania.
  Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka ofiar do puszki na Kościół na Wschodzie.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – 7.12 – Św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w środę – 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
   Od 12.00 – 13.00 Godzina Łaski. Adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • w Sobotę – o godz. 17.15 Wieczernik. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00.
 4. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Panu Andrzejowi za prace konserwatorskie w Kościele. W sposób szczególny PZC i wszystkim Wolontariuszom, którzy przez dwa dni piątek i sobota uczestniczyli od 10.00 – 20.00 w zbiórce żywności w trzech Biedronkach. Również Ks. Adamowi. Bóg zapłać za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 5. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, a przy Kaplicy żywe choinki.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach ze względu na nasilającą się epidemię, nie narażajmy innych i siebie na zakażenie. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.