II Niedziela Adwentu – 6. 12. 2020 r.

 1. dwent to czas radosnego, pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do ostatecznego kiedyś spotkania z Chrystusem w Wieczności. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Podczas tegorocznych Rorat pogłębiamy Tajemnicę Eucharystii czyli Mszy Św. Hasło Rorat „Cud nad Cudami”Chodźcie na Roraty z nami?. Dzieci dostają obrazki., a na koniec adwentu otrzymają nagrody. Obrazki można otrzymywać wirtualnie – elektronicznie. Szczegóły na stronie Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach przez internet, ale też i w Kościele. Codziennie transmisja o godz. 18.00. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Kościoła na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek .
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • dzisiaj Św. Mikołaja Biskupa;
  • w poniedziałek – 7.12 – Św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła;
  • we wtorek – 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 8.30, 12.00 w godzinie łaski i o 18.00;
  • w sobotę – o godz. 17.00 Wieczernik, a o 17.30 Adoracja.

  Serdecznie zapraszamy Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Cały czas odwołana jest Katecheza i spotkania grup duszpasterskich.
 5. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o 11.00 po umówieniu telef.
 6. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30. W sobotę wieczorem biuro nieczynne.
 7. Powoli dobiegają końca prace przy instalacji ogrzewania podłogowego w Nowym Kościele, dlatego Msze Św. dzisiaj i w tygodniu w Kaplicy, a za tydzień już w Kościele ogrzewanym. W związku z pracami przy przenoszeniu ławek i szaf serdecznie prosimy chętnych do pomocy w czwartek i piątek na godz. 17.30 i w sobotę na 10.00.
 8. szyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach. Ze względu na nasilającą się epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie.
 9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność i Opłatek. W Zakrystii są do odebrania płytki z filmem z I Komunii Św. z września.
 10. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę