II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12.2019r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a także II Niedziela Adwentu, który jest czasem radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą ze sobą lampiony. Podczas tegorocznych Rorat poznajemy historię życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski niedługo Błogosławionego.Dzieci dostają obrazki., a na koniec otrzymają nagrody, kto ani raz nie opuści Rorat. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci Komunijne i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą codziennie. Dzisiaj o godz. 12.00. święcenie ministrantów oraz poświęcenie medalików Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy zbieramy ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Po Mszy o godz. 12.00 w naszym Kościele będzie także Św. Mikołaj.
 2. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą operację, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych. Są wolne intencje. Przyjmujemy Msze Gregoriańskie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w piątek ? 13.12 -Św. Łucji Dziewicy i Męczennicy;
  • w sobotę – 14.12 – Św. Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa. opieki MB i Św Krzysztofa.

 4. Biuro Parafialne czynne codziennie od godz. 9.00 albo można się umówić telefonicznie.
 5. Poradnia Prawna i Poradnia neurologopedyczna czynne w sobotę o g. 11.00.
 6. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10. Próba Chórku w sobotę o 11.00.
 7. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali przy SP 86.
 8. Katecheza dla dzieci Komunijnych i młodzieży Bierzmowanej będzie po feriach.
 9. Wczoraj i przedwczoraj Dzieci i Młodzież wraz z Nauczycielami i Opiekunami zbierali żywność w Biedronce na ul. Guderskiego, Jabłoniowej i Wawelskiej dla Biednych i potrzebujących. Bóg zapłać Dzieciom, Młodzieży, Opiekunom, Nauczycielom i Księżom za trud i wielkie poświęcenie, a Wam Kochani za hojność i wielkie serce.
 10. 24.12 o godz. 10.00 na Plebanii organizujemy Wigilię dla Samotnych. Wszyscy, którzy będą sami spędzać Wigilię prosimy, aby zapisywali się w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 11. Od jutra rozpoczniemy Kolędę. Od poniedziałku do piątku kolędujemy od 17.00, a w soboty i Niedzielę od 15.30. Plan jest na str. www.swkrzysztof.pl i wywieszony w blokach.
 12. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, zestawy Kolędowe, kropidełka, wodę Święconą, a od soboty codziennie będzie można nabyć choinki. A w Zakrystii Poświęcony Opłatek.
 13. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu „SPIŻARNIA”
II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12.2019r.
Przewiń na górę