Menu Zamknij

II Niedziela po Bożym narodzeniu – 2. 01. 2022r.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w Niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B oraz RP 2022 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Chrystusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Albo według innego nowszego współczesnego tłumaczenia: C + M + B (Christus Mansionem Benedicat)
  – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi). Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kościoła. Ofiary do puszek w Trzech Króli przeznaczone na Misje Św.
 2. 7.01 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano od 8.00 i wieczorem od 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 3. Spotkanie żywego Różańca w środę o godz. 18.30.
 4. W przyszłą Niedzielę o godz. 16.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Bernarda Dornowskiego z Czerwonych Gitar i Bogusława Olszonowicza z zespołu Duval.
 5. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za pracę przy Kościele na Święta, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA oraz za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 6. Kochani w tym roku ze względu na epidemię Kolęda będzie jak w zeszłym roku. Zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 10 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze domy i mieszkania.
  Plan przedstawia się następująco:
 7. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach.
 8. Kronika żałobna:
  W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Leon Stachowiak l.85 z ul. Guderskiego 59. Pomódlmy się za Niego.