Menu Zamknij

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3. 01. 2021r.

Szopka
 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w Niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B oraz RP 2021 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Chrystusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Albo według innego nowszego współczesnego tłumaczenia: C + M + B (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi). Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kościoła, a wodę przynieśmy w swoich buteleczkach do poświęcenia (puste buteleczki do zabrania przy wyjściu).
  Dzisiejsze ofiary przeznaczone na Misje Św.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • W sobotę Wieczernik od godz. 17.00. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.

 4. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła , PZ Caritas za prowadzenie programu „SPIŻARNIA” oraz za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 5. Kochani w tym roku ze względu na epidemię nie będzie Kolędy. Jak co roku Wy zapraszaliście nas Kapłanów do siebie otwierając drzwi Waszych mieszkań i domów, tak teraz my Kapłani zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 18 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze domy i mieszkania.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach.
 7. Kronika żałobna
  W minionym tygodniu przegrała walkę z chorobą nowotworową i odeszła do wieczności +Natalia Urbańska l.35 z ul. Guderskiego 28. Msza Św. Pogrzebowa w Naszym Kościele 12.01 o godz. 10.00,a Pogrzeb na Cmentarzu Łostowickim o godz. 12.00. Pomódlmy się za Nią.