II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5.01.2020r

 1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w Niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B RP 2020 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Albo według innego nowszego tłumaczenia i współczesnej tradycji C + M + B (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi). Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kościoła, a wodę Święconą w Zakrystii. Ofiary przeznaczone na Misje Św.
 2. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.
 3. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. Zbiórka Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.30.
  Koncert Kolęd Chórku jutro – 06.01 – po Mszy o godz. 12.00 i Opłatek na Plebani, a próba Chórku w sobotę o godz.11.00.
  Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00.
 5. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy czyli po 8 lutego.
 6. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć kalendarze parafialne na Rok 2020, kredę, kadzidło, zestawy kolędowe, a wodę święconą w Zakrystii.
 7. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła , PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
 8. Plan Kolędy jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych.
  Kolęda dodatkowa 8.02.2020.
Przewiń na górę