II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

 1. Rozpoczynamy II Tydzień Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy już za tydzień. Będzie je głosił Ks. Doktor Piotr Przyborek ? Wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego. Program Rekolekcji jest wyłożony w Kaplicy i będzie też na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz jest w gablocie. Nauki od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00 dla dzieci z Rodzicami i młodzieży, o 19.00 dla Dorosłych.Wszystkie dzieci ze SP 12 na Ujeścisku i 86 w Łostowicach oraz wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalna, którzy mają wolne dni na Rekolekcje uczęszczają dwa razy dziennie do naszej Kaplicy, a dzieci i młodzież z innych szkół przychodzą na Rekolekcje wieczorem na godz. 18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. uczęszczają obowiązkowo. Dziś zbiórka ofiar na Misje.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 10.00i 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. przychodzą obowiązkowo.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.30. Kazania głosi Ks. Artur.
 4. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach:z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie,o szczęśliwe rozwiązanie,o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek ? 13.03 ? przypada 4 Rocznica wyboru Papieża Franciszka.
  • we wtorek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę? Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia,Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 6. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.jutro o godz. 18.30.
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 9. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 10. Rekrutacja do naszego przedszkola Krzyś ze względu na reformę edukacji będzie koniec kwietnia lub początek maja. Będzie informacja w ogłoszeniach. Przedszkole Krzyś zaprasza na zajęcia szachowe wszystkich chętnych w wieku od 5 ? 9 lat. Pierwsze zajęcia pokazowe odbędą się w czwartek 16.03o godz. 17.00 w grupie Biedronek przy ul. Guderskiego 1 i tam będą zapisy. Miesięczny koszt zajęć 45 zł. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu.
 11. Potrzebna opiekunka do starszej osoby odpłatnie. A do dziecka jest chętna opiekunka, która będzie zabierać dziecko do siebie.
 12. Skarbnicy parafialni będą zbierać ofiary na budowę Kościoła. Ktoś powie dopiero chodzili. Skarbnikom za trud, a wam za ofiary Bóg zapłać. Na ul. Guderskiego 16 i 18 i ul. Jaworzniaków 16 i 18 będzie zbierać nowy skarbnik Pani Monika Kotwicka. Prosimy przyjmować ją życzliwie.
 13. Grupa 50 + zaprasza na spotkania: w poniedziałki o godz. 10.00 koło Kaplicy na kijki, w czwartki o godz. 14.20 ? gimnastyka ? wyjazd z przystanku k. Kaplicy.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 15. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką:kalendarze parafialne na rok 2017, puzzle ze Św. Janem Paweł II oraz breloczki i obrazki ze Św. Krzysztofem.16. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę