Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

Mount Tabor
 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu podczas, którego mamy pamiętać o modlitwie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Będzie je głosił Ks. Walter Rachwalik Pallotyn z Częstochowy. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można jeszcze zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka ofiar na Misje.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek – Litania do Św. JPII.
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 4.03 – Święto Św. Kazimierza Królewicza; po Mszy Litania do Św. Krzysztofa za Kapłanów i o liczne, święte i gorliwe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne;
  • w piątek 5.03 – przypada I Piątek m-ca. Okazja do Spowiedzi Św. od 8.00 i od 17.30;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w ramach przygotowania uczestniczą obowiązkowo w Kościele, a kto się boi to przez internet, a Rodzice mają potwierdzić podpisem.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Krzysztof.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 7. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 8. XXXIV Rocznicę KSM Semper Fidelis Archidiecezji Gdańskiej i XII Rocznicę powstania KSM SF w naszej Parafii w tym roku ze względu na epidemię obchodzimy w swoich Parafiach. Z tej okazji pragnę najpierw bardzo serdecznie podziękować Braciom z Rodzinami. Braciom za służbę, a Żonom i Rodzinom, że pozwalają im poświęcać czas na pomoc w Parafii. I życzyć dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i Św. JPII. Bóg zapłać i Szczęść Boże. A chętnych Panów, którzy chcieliby się zapisać serdecznie zapraszamy do Moderatora Parafialnego.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom za sprzątanie Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA, za transmisje P. Robertowi i Żonie Ani. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone tydzień temu na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. Złożono 2200zł
 10. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 11. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.