Menu Zamknij

II  Niedziela Wielkiego Postu 5.03. 2023

  1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Będzie je głosił Ks. Krystian Wilczyński pracujący w Kurii w Oliwie jako Dyrektor Katechetyczny. Program Rekolekcji jest na stronie parafialnej. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie.
  2. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Świętego Krzysztofa.   
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od  17.30 – 18.00. 
  4. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 9.00 dla dorosłych, o 18.30 dla dzieci   i o 19.00 dla młodzieży. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania uczestniczą obowiązkowo.   
  5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Kazania głosi Ks. Marek
  6. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o 18.30 grupa I, w czwartek o 18.30 grupa II. Dzieci mogą zdawać pytania  z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich Katechetów  jak to czynią niektóre dzieci.        
  7. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 30.05. Katecheza dla młodzieży do bierzmowania dzisiaj o 18.00.  Natomiast młodzież kl. VIII zgłasza się po deklarację do Ks. Marka i rozpocznie od marca półtoraroczne przygotowanie do bierzmowania.
  8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła P. Mirkowi Kościelnemu, Pani Zakrystiance i Panu Andrzejowi za pomoc przy Kościele; PZC za program spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dzisiaj po Mszy zbiórka ofiar do puszek na Misje Św.
  9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką i paschaliki na stół wielkanocny. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.