Menu Zamknij

II Niedziela Zwykła – 17. 01. 2021 r.

... aby ten rok był pomyślny, szczęśliwy i obfity w rzetelną wiedzę i pracę!
 1. Liturgicznie skończył się już Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek w Kościołach aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • 18.01 – Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  • w czwartek – 21.01 – Św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy. Jest to również Dzień Babci;
  • w sobotę Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu oraz wszystkim Babciom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA. Dzisiaj jest taca budowlana. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 5. Kochani w tym roku ze względu na epidemię zamiast Kolędy zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 18 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze Rodziny, domy i mieszkania. Buteleczki na wodę są przy wyjściu z Kościoła.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach.
 7. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.