Menu Zamknij

III Niedziela Adwentu 11.12.2022

 1. Gaudete – czyli Niedziela Radości – tak nazywamy III Niedzielę Adwentu, który jest czasem  radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Msza Św. Adwentowa i Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie  o godz.  8.30 i 18.00. W sobotę o godz. 8.30. Podczas tegorocznych Rorat prowadzi nas Św. Joachim Dziadek Pana Jezusa.  Z nim poznajemy kolejne osoby, które pomogą nam zrozumieć jak to było z Narodzeniem Jezusa. Dzieci zbierają obrazki., a na koniec Adwentu otrzymają nagrody. Zachęcamy do licznego udziału  w Roratach. Szczególnie Dzieci młodsze, starsze, a Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. obowiązkowo przychodzą na Roraty, a także młodzież i Kandydaci do Bierzmowania.  
 2. W Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:
  • we wtorek – 13.12 – Św. Łucji, która patronuje proszącym o pomoc w chorobach, a także niewidomym i tym, którzy potrzebują w codziennej pracy dobrego wzroku;
  • w środę – Św. Jana od Krzyża- Prezbitera i Doktora Kościoła;
  • W najbliższych dniach będziemy obchodzić smutne rocznice wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu i w Polsce i modlić się będziemy za wszystkie ofiary systemu totalitarnego. 
 3. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy  najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa 
 4. Chorych  z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę 17.12 od 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych..  
 5. Zapraszamy chętnych do Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. W II Róży jest 7 osób, a potrzeba jeszcze 13. Chętnych prosimy zgłaszać się do Ks. Marka. 
 6. Przypominamy o konkursie Rodzinnym na najładniejszą Szopkę. Do 18.12 przynosimy gotowe Szopki. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, elektrykom za pracę, podświetlenie Drogi Krzyżowej; P. Andrzejowi z a pomoc. Panu Robertowi za transmisję. PZC za program spiżarnia. A Wam Kochani za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 8. W najbliższą sobotę od godz. 9.30 będzie sprzątanie, dekoracja Kościoła i stawianie dużych choinek na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do pomocy: Ministrantów, Lektorów, Braci z Semper Fidelis, Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, Kościół Domowy i Grupę 50+. 
 9. rzy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece  wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, poświęcony Opłatek oraz żywe choinki. Na dobre przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.