III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r. – Biblijna

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, a w sobotę 2.05 Uroczystość NMP Królowej Polski, która została w tym roku wyjątkowo przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ze względu na Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Msze Św. w sobotę sprawujemy jak w każdą Niedzielę. Po każdej Mszy Św. Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Serdecznie zapraszamy. Adoracja od 17.30 i po Mszy o 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Jest to również Dzień Flagi Narodowej. A za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o liczne, święte i gorliwe Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać telefonicznie.
 3. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem, w każdą Niedzielę oraz Różaniec codziennie o 20.30 transmitowane na żywo na YouTube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 4. Dalej obowiązuje dyspensa Arcybiskupa od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej. Mając na względzie lęk przed Spowiedzią związany z zarażeniem się przypominamy o żalu doskonałym, który daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjąć Komunię Św.
  W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo.
 5. Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego podczas epidemii. Szczegóły na www.swkrzysztof.pl
 6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • – 1.05 – I Piątek M-ca i Św. Józefa Robotnika.

  Nabożeństwo Majowe codziennie od piątku włącznie po Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.00, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
  Okazja do Spowiedzi Św. rano przed Mszą Św. i wieczorem od g. 17.30.Wszystkim solenizantom , jubilatom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 7. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 8. Jeśli osoby starsze lub ciężko chore potrzebują posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów.
 9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku.
  Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu. Sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 10. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając kolejną Niedzielę w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę