III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017r.

 1. Ostatnia Niedziela kwietnia przeżywana jest w całej Polsce jako modlitwa za kierowców, podróżujących, pielgrzymujących oraz wszystkich użytkowników dróg jak również wyjeżdżających na majówkę, aby przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa szczęśliwie i bezpiecznie dotarli do celu podróży.
 2. Dzisiejsza Niedziela jest też Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Kto przez pół godziny będzie czytał Pismo Św. uzyska odpust zupełny, a kto krócej odpust cząstkowy.
 3. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, o zdanie matury i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia. Są jeszcze wolne intencje.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • poniedziałek – 1.05 – Św. Józefa Robotnika. Modlimy się za Ludzi Pracy. Jutro rozpoczyna się Miesiąc Maryjny i piękne Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – w dni powszednie i w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00. Dzieci otrzymają planszę i codziennie obrazki z Matką Bożą, a na koniec będą nagrody. – wtorek – 2.05 – Św. Atanazego i Zygmunta Bpów oraz Święto Flagi Narodowej.
  • w środę ? 3.05 – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą Niedzielę.
  • w czwartek – 4.05 – Św. Floriana Męczennika Patrona Strażaków.
  • w piątek – 5.05 ? Przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30,a chorych z Komunią Św. odwiedzimy wyjątkowo w sobotę od godz. 11.00.
  • sobotę – 6.05 – Święto Św. Apostołów Jakuba i Filipa. Jest to I Sobota miesiąca. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji Czcicieli Żywego Różańca.

  Po Mszy Św. o godz. 18.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, Nabożeństwo Majowe, Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Na stronie UM Gdańska trwa rekrutacja dzieci do przedszkola ?KRZYŚ? do 10.05 do godz. 15.00. Pamiętajmy, aby się zarejestrować.
 6. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 7. W najbliższą sobotę Parafialna Poradnia Prawna nieczynna.
 8. W sobotę o godz. 16.00 trening PSP na boisku ?Orlik? przy SP 86.
 9. Organizujemy wakacyjny wyjazd do Zakopanego(Murzasichle) dla młodzieży w dniach 23.06 – 3 lipca. Chętnych prosimy zgłaszać się do Ks. Artura. A dla dzieci do Darłówka k. Ustki od 2 – 10 sierpnia. Szczegóły w maju.
 10. Serdeczne Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas, a więc wszystkim, którzy pomagają przy krótkoterminowej żywności z Biedronki.
  Potrzebujących zapraszamy codziennie na godz. 21.15, a w Niedzielę na godz. 20.15. Biedronka nieczynna 1 i 3 maja.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za rozebranie Grobu Pańskiego i dekoracji Świątecznych, za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc i ofiary.
 12. Komunikaty Kurialne
 13. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, gazetkę Caritas o akcji ?Spiżarnia?, puzzle z JPII, breloczki ze Św. Krzysztofem 15. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały Tydzień Miłosierdzia.
III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017r.
Przewiń na górę