III Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019r.

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Kto przynajmniej przez pół godziny będzie czytał Pismo Święte z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchowej może uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków, jak również ten kto nie jest w stanie czytać i tekst dociera do niego dzięki technice video i audio.
 2. Dzisiaj również Archidiecezjalne Uroczystości Odpustowe na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku o godz. 12.00, którym przewodniczy Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej Bp Antoni Dydycz.
 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, o zdanie matury i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych.
 5. W tym tygodniu obchodzimy Wspomnienia:

  • w poniedziałek – 6.05 – Święto Św. Apostołów Jakuba i Filipa.
  • w środę – 8.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa Męczennika Głównego Patrona Polski.

  Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB, Św. Wojciecha i Św. Krzysztofa.

 6. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 7. Zbiórka ministrant.,aspir.w sobotę o godz. 10.30.Próba chórku w sobotę o 11.
 8. Próby dla Dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. rozpoczną się w tym tygodniu. W poniedziałek, wtorek i środę tj. 6, 8 i 9.05. o godz. 18.30.Obecność Obowiązkowa. Dzieci codziennie po każdej Mszy Św. mogą zdawać mały Katechizm.
 9. Poradnia Prawna i Poradnia neurologopedyczna czynne w sobotę o g.11.00
 10. Spotkanie Grupy 50 + przy kawie i cieście w sobotę 11.05 o godz. 16.00.
 11. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc i ofiary.
 12. Pomódlmy się za wszystkich Maturzystów, którzy od jutra rozpoczynają egzamin dojrzałości o Dary Ducha Św. i potrzebne Łaski.
 13. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały tydzień .
Przewiń na górę