Menu Zamknij

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 18.04.2021r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna V Narodowe Czytanie Pisma Św. Jest zachętą do indywidualnego i Rodzinnego czytania a także rozważania Słowa Bożego.
  • Za tydzień przypada Niedziela Dobrego pasterza i Światowy Dzień Modlitw o powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
  • W przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej Archidiecezjalne Uroczystości Odpustowe ku Czci Św. Wojciecha pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy.
  • Również za tydzień zbiórka ofiar do puszek „Pola Nadziei” na pomorskie Hospicja dla dzieci i dorosłych w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku. Bo Hospicjum to też życie.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w piątek – 23.04 – Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i Naszej Archidiecezji. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu od poniedziałku do piątku rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. Termin I Komunii Św. jak na razie nie zmieniony czyli 22.05 w sobotę w małych grupach. Pierwsza Spowiedź tylko jedna dzień przed Komunią czyli 21.05 w piątek o godz. 16.30. Spotkanie dla Rodziców, których Dzieci będą chętne przystąpić do I Komunii Św. w wyżej wymienionym terminie odbędzie się 4 maja o godz. 18.30. O ile nie zmienią tego władze rządowe lub kościelne. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.
 5. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc i za dzisiejsze ofiary na tacę budowlaną. Wolontariuszom za prowadzenie codziennie programu SPIŻARNIA. Za transmisje P. Robertowi i Żonie Ani. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 8. Kronika żałobna;
  + Józefa Włostowska, l. 106, ul. K. Leskiego.