Menu Zamknij

 III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 23.04.2023r.

 1. W dzisiejszą Niedzielę Biblijną przypada 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczynające 15 ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was wyjątkowy dar. Z ustawionych przy wyjściu koszyczków weźmy karteczkę z zaznaczonymi wersetami (tzw. sigla) Ewangelii wg św. Jana i Listów Janowych. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo Święte i każdy w skupieniu niech odczyta sobie otrzymany teks. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia ? przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego życia aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od poniedziałku do piątku 17.30?18.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • jutro – Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – 25.04 – Święto Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – prośby składamy do skarbonki przy figurze;
  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 29.04 – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej.

  Serdecznie Zapraszamy. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa.

 4. Katecheza dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 18.30 grupa I, a w czwartek o 18.30 grupa II. Wczoraj Dzieci miały I Spowiedź. Bardzo dziękuję Księżom, Dzieciom i Rodzicom.
 5. W dniach 16-18.06.2023 organizujemy 3 dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Podlasia: Św. Woda, Wigry, Studzieniczna, Supraśl, Sokółka, Białystok, Tykocin. Koszt 700 zł. W cenie:- przejazd autokarem, 1 obiad, dwa noclegi i 2 śniadania w Domu Pielgrzyma w Supraślu, bilety wstępu i przewodnik. Szczegółowy program na stronie Parafii i w Zakrystii. Zapisy u Ks. Proboszcza po Mszy Św. lub telefonicznie.
  W dniach 21 ? 30.06 organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 1 100zł i 280 euro.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła: Pani Zakrystiance Małgorzacie, P. Izie, Emilii i Anecie. Za wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu na tacę budowlaną uzbieraliśmy 2100 zł.
 7. Przy wyjściu z Kościoła można prasę katolicką, obrazki, breloczki i płaskorzeźby ze Św. Krzysztofem i Św. Ritą.
 8. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.