III Niedziela Zwykła – 22.01.2017

 1. Przeżywamy Okres Bożego Narodzenia, w którym zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowe dla dzieci i młodzieży. Nauczycielom i uczniom życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku, aby nabrać sił fizycznych i duchowych do pracy i nauki na II półrocze.
 3. Msza Św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 na czas ferii zimowych. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek – 24.01 – Św. Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła
  • w środę – 25.01 – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  • w czwartek – 26.01 – Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • w piątek – 27.01 – Bł. Jerzego Matulewicza Biskupa.
  • w sobotę – 28.01 – Św. Tomasza z Akwinu Prezbitera i Doktora kościoła.

  Wszystkim Dziadkom oraz solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.

 5. Za tydzień w Niedzielę Kolęda przy ul. Leskiego 16, 18, 20 i 32. Początek Kolędy od godz. 15.30. Podczas ferii nie ma Kolędy. W mieszkaniu należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż, dwie świece, Pismo Św. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od katechezy i indeksy. Całe Rodziny starają się być obecne w domu, by razem z Kapłanem prosić o Błogosławieństwo Boże dla swojej Rodziny. Kolęda dodatkowa 12.02.2017.
 6. Biuro parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30 w Zakrystii.
 7. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, a więc po 12 lutego.
 8. Trening PSP dopiero po feriach.
 9. Od jutra prace ziemne od Biedronki do Kaplicy wzdłuż ulicy Guderskiego rozpocznie GPEC. Będą utrudnienia.
 10. Serdeczny Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: kalendarze parafialne na rok 2017,kropidełka, zestawy kolędowe oraz breloczki ze Św. Krzysztofem.
 12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas ferii, abyśmy je przeżyli bezpiecznie i szczęśliwie.
Przewiń na górę