Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła – 23. 01. 2022r.

 1. Powoli dobiega końca przedłużony w Polsce Okres Bożego Narodzenia, w którym zachowujemy piękną tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek w Kościołach aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro ? 24.01 ? Św. Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek ? 25.01 ? Święto Nawrócenie Św. Pawła Apostoła. Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po mszy Litania do Św. JPII;
  • w środę ? 26.01 ? Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek ? Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek ? 28.01 ? Św. Tomasza z Akwinu. Prezbitera i Doktora Kościoła. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • – w Sobotę o godz. 17.15 Wieczernik. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: szczególnie wszystkim, którzy wczoraj sprzątali Kościół. Jeśli ktoś by był chętny do pomocy przy sprzątaniu Kościoła to serdecznie zapraszamy w sobotę na 9.00, Panu Andrzejowi za pomoc w Kościele; PZC za prowadzenie programu spiżarnia, Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne oraz złożone podczas Mszy z racji Kolędy. Tydzień temu uzbieraliśmy na tacę budowlaną 1700.00 zł.
 4. Kronika żałobna:: w minionym tygodniu odszedł do wieczności : + Danuta Potrykus l. 69 z ul. Leskiego. Pomódlmy się za Nią i za wszystkich zmarłych.