Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła – 24. 01. 2021 r. – Niedziela Słowa Bożego

 1. Liturgicznie skończył się już Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek w Kościołach aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – 25.01 – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła oraz kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  • w czwartek – 28.01 – Św. Tomasza z Akwinu;
  • w sobotę Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. W związku z powrotem do szkół Dzieci Klas I – III pragniemy poinformować, że Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 5. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom, PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?, P. Robertowi Skwiercz za wszystkie transmisje. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. Po Mszy Św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych po trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 6. Kochani w tym roku ze względu na epidemię zamiast Kolędy zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji o godz. 18.00. W poniedziałek – 25.01 – Parafian z ul. Flisykowskiego; we wtorek – 26.01 – ul. Leskiego; w środę – 27.01 – ul. Czermińskiego; Msza Św. o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze Rodziny, domy i mieszkania. Buteleczki na wodę są przy wyjściu z Kościoła.
 7. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach.
 8. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.