III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, choć zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta Matki Boskiej Gromnicznej, czyli. do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Witamy po feriach Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i życzymy dużo sił i Darów Ducha Św. na II półrocze.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 28.01 – Św. Tomasza z Akwinu Kapłana i Doktora Kościoła.
  • w piątek – 31.01 – Św. Jana Bosko – Kapłana.
  • I Sobota miesiąca – 1.02. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.

 4. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 5. Zbiórka Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  Próba Chórku w sobotę o godz.11.00.
  Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00 po umówieniu telefonicznym.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, czyli po 8 lutego.
 7. Trening Parafialnej Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy chłopców do od 6 – 12 lat, aby zapisywali się do szkółki piłkarskiej. Koszt tylko 15 zł miesięcznie za wynajem sali.
 8. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć kalendarze parafialne na Rok 2020, prasę katolicką, a wodę święconą w Zakrystii.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła , PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA. Wczoraj odbyło się spotkanie Opłatkowe PZC, a w najbliższą sobotę 1.02 o godz. 19.30. w Domu parafialnym Spotkanie Opłatkowe dla Skarbników i KSM Semper Fidelis
 10. Plan Kolędy jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl . Jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych.
  Kolęda dodatkowa 8.02.2020.
 11. Kronika żałobna: w minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • + Stanisław Kowalski lat 87 z ul. Czermińskiego,
  • + Waldemar Gruszyn lat 58 z ul. Świętokrzyskiej.
Przewiń na górę