IV Niedziela Adwentu – 20. 12. 2020r.

 1. Dzisiaj IV i Ostatnia Niedziela Adwentu, a w czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Kochani, jak wykorzystaliśmy ten czas? Jakie będą te Święta? Inne niż wszystkie przez epidemię, ale tak samo mają być pełne radości, przebaczenia, miłości i pokoju. Czy jesteśmy dobrze przygotowani duchowo na Święta? Jeśli nie, to ostatnia okazja do spowiedzi codziennie od poniedziałku do czwartku od 8.00 i wieczorem od 17.30. W Wigilię dodatkowo od 16.45. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych do środy włącznie o godz.8.30 i 18.00. Dzieci w środę rano lub wieczorem przynoszą plansze z kompletem obrazków, aby otrzymać nagrodę. Również te, które uczestniczyły w Roratach na YouTube i zbierały obrazki wirtualnie. Podczas tegorocznych Rorat pogłębiamy Tajemnicę Eucharystii czyli Mszy Św. Hasło Rorat „Cud nad Cudami – Chodźcie na Roraty z nami”.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w czwartek – 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. o godz. 8.30, Pasterka dla dzieci o godz. 17.00 i tradycyjna Pasterka dla wszystkich o 24.00. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z Wigilią: zachowujemy post, czytamy fragment Pisma Św. o Bożym Narodzeniu, wolne miejsce przy stole, sianko pod obrusem, zapalona świeca wigilijna, dzielenie się opłatkiem , życzenia, wspólne śpiewanie Kolęd i Wieczerza Wigilijna;
  • w piątek – 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze o 9.00,10.30,12.00, 18.00;
  • w sobotę – 26.12 – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wspomnienie Św. Szczepana. Msze Św. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00;
  • w Niedzielę – 27.12 – Święto Św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa.
   Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny, rocznicę ślubu, Adamom, Ewom życzymy: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 4. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Kościoła na Święta Bożego Narodzenia, za sprzątanie oraz za wszelką pomoc: Paniom Zakrystiankom, Ministrantom, Lektorom, Braciom z Semper Fidelis, PZC.
 5. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w środę o godz. 19.00.
 6. Bóg zapłać za przyniesioną żywność, która zostanie przekazana biednym i potrzebującym z naszej Parafii. Można jeszcze przynosić do środy. Dziękujemy za słodycze. Bóg zapłać PZC za prowadzenie codziennie programu ?SPIŻARNIA?.
 7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece wigilijne duże, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, poświęcony opłatek i żywe choinki.
 8. Kochani zostało jeszcze 10 dni tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z Kościoła.
 9. Kochani w tym roku 2020/21 ze względu na epidemię nie będzie Kolędy. Jak co roku Wy zapraszaliście nas Kapłanów do siebie otwierając drzwi Waszych mieszkań i domów, tak po Nowym Roku my Kapłani Chcemy Was zaprosić do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 18 stycznia 2021 codziennie będzie Msza Św. za Parafian z innej ulicy. Plan będzie podany w czasie ferii zimowych i na stronie parafialnej. Będziemy musieli zabrać ze sobą butelkę z wodą, którą poświęcimy podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Wasze domy i mieszkania.
 10. Kronika żałobna: +Marek Dąbrowski l.35 z Ul. Czermińskiego 11
Przewiń na górę