IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r

 1. Dzisiaj IV i ostatnia Niedziela Adwentu, a pojutrze Wigilia Bożego Narodzenia. Kochani jak wykorzystaliśmy ten czas? Jakie będą te Święta? Pełne radości, przebaczenia, miłości i pokoju? Czy jesteśmy dobrze przygotowani na Święta? Jeśli nie to dzisiaj, jutro i w Wigilię ostatnia okazja do spowiedzi czyli do pojednania się z Bogiem i z drugim człowiekiem podczas Mszy i przed Mszą Św. Jutro od 8.00 i wieczorem od 17.30. W Wigilię od 8.00 i od 16.30. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych jutro o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci przynoszą plansze kompletem obrazków, aby otrzymać nagrodę.
 2. Zamawiajmy Msze Św.: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o zmarłych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i Wspomnienia:
  • we wtorek – 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. o godz. 8.30, Pasterka dla dzieci o godz. 17.00 i tradycyjna Pasterka dla wszystkich o 24.00. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z Wigilią: zachowujemy post, czytamy fragment Pisma Św. o Bożym Narodzeniu, wolne miejsce przy stole, sianko pod obrusem, zapalona świeca wigilijna, dzielenie się opłatkiem życzenia i wspólnie śpiewamy Kolędy.
  • w środę – 25.12 – Święta Bożego Narodzenia. Msze o 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
  • w czwartek – 26.12 – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wspomnienie Św. Szczepana – Pierwszego Męczennika.
   Msze Św. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
  • w piątek – 27.12 – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina.
  • w sobotę – 28.12 – Święto Św. Młodzianków Pierwszych Męczenników .
  • w Niedzielę – 29.12 – Święto Św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny, rocznicę ślubu, Adamom, Ewom życzymy: zdrowia, łask Bożych, opieki MB, Św. Krzysztofa.

 4. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Kościoła i Kaplicy na Pasterkę i Święta, za sprzątanie oraz za wszelką pomoc. Wszystkim, którzy pomagali z całego serca Bóg zapłać. A byli Ministranci, Lektorzy, Semper Fidelis, Żywy Różaniec, Kościół Domowy i Grupa 50+.
 5. Bóg zapłać za przyniesioną żywność, która została przekazana biednym i potrzebującym z naszej Parafii, a część została zawieziona do Caritas, Bóg zapłać za słodycze. Bóg zapłać za pracę PZ Caritas za prowadzenie programu „SPIŻARNIA”.
 6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć kalendarze parafialne na rok 2020, świece wigilijne małe, choinki, a w Zakrystii poświęcony opłatek i wodę święconą.
 7. Kochani zostało jeszcze tydzień tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z Kaplicy.
 8. Dalsza część kolędy od 2.01. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl .
 9. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia.
IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r
Przewiń na górę