IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o liczne, święte i gorliwe Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać telefonicznie
 3. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem, w każdą Niedzielę transmitowane na żywo na You Toube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 5. Przypominamy od dyspensie od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej i o żalu doskonałym, który daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjąć Komunię Św. Jednocześnie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo
 6. Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego podczas epidemii.Szczegóły na www.swkrzysztof.pl
 7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • 4.05 – poniedziałek – Św. Floriana Męczennika Patrona Strażaków;
  • 6.05 – środa – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • 8.05 – piątek – Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego patrona Polski.

  Spowiedź codziennie przed Mszą Św.
  Wszystkim solenizantom , jubilatom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 9. . I Komunia Św., Rocznica I Komunii Św. i Bierzmowanie będą mogły się odbyć tylko wtedy jak Młodzież i Dzieci wrócą do szkoły. Ze względu na trwającą epidemię nie chcemy narazić innych i siebie na zakażenie. Trudno też sobie wyobrazić I Komunię Św. w maseczkach, bez Dziadków i Babci, Rodzeństwa, Rodziców Chrzestnych, Gości. To ma być piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość całej grupy Dzieci i całej wspólnoty Parafialnej. Przyznajemy, że sytuacja jest bardzo trudna, wymaga więc od nas cierpliwości i gotowości na każdy scenariusz. Będzie piękna uroczystość jak wrócimy do normalności.
 10. Firma krawiecka Pani Krystyny Kolka z Gdańska Wrzeszcza przy ul. Partyzantów prosi Rodziców, którzy zamówili alby do I Komunii Św., aby je odebrać do 15 maja.
 11. Osoby starsze lub ciężko chore potrzebujące posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów. 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu. Sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 12. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając kolejną Niedzielę w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę