IV Niedziela Wielkanocna – 7.05.2017r.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień o liczne, święte i gorliwe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne, również z naszej Parafii. Dzisiaj o 12 Uroczystości Patronalne ku czci Św. Wojciecha.
 2. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, o zdanie matury i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia. Są jeszcze wolne intencje.
 3. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie i w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – Dzieci otrzymują obrazki z Matką Bożą, a na koniec będą nagrody.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • poniedziałek – 8.05 – Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski.
  • w piątek – 12.05 – Św. Filipa Nereusza i Pankracego Męczenników.
  • sobotę – 13.05 – Matki Bożej Fatimskiej.

  Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Na stronie UM Gdańska trwa rekrutacja dzieci do przedszkola „KRZYŚ” do 10.05 do godz. 15.00. Pamiętajmy, aby się zarejestrować.
 6. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 7. Próby dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.30. Jutro fotografia każdego dziecka do dekoracji.
 8. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od godz. 10.30.
 9. W sobotę o godz. 16.00 trening PSP na boisku „Orlik” przy SP 86.
 10. Organizujemy wakacyjny wyjazd do Zakopanego (Murzasichle) dla młodzieży w dniach 23.06 – 3 lipca. Chętnych prosimy zgłaszać się do Ks. Artura. A dla dzieci do Darłówka k. Ustki od 2 – 10 sierpnia. Szczegóły w maju.
 11. Serdeczne Bóg zapłać PZ Caritas, który prowadzi program krótkoterminowej żywności z Biedronki. Potrzebujących zapraszamy codziennie o godz. 21.15, a w Niedzielę g. 20.15.
 12. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc.
 13. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, gazetkę Caritas o akcji „Spiżarnia”, puzzle z JPII, breloczki ze Św. Krzysztofem.
 14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały Tydzień Modlitw o Powołania.
Przewiń na górę