Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu ? zwaną LAETARE czyli Niedziela Radości. Kolor szat różowy. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w postanowieniach. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale. Mamy również pamiętać o wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości:
  • Jutro – 20.03 – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona z dzisiaj ze względu na Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII;
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Modlitwy do Św. Rity. Do skarbony przy Figurze Matki Bożej i Św. Rity możemy składać prośby.
  • w czwartek – litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia i Ochrony Dziecka Poczętego.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Świętego Krzysztofa.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00.
 4. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj o 18.00. Natomiast spotkanie młodzieży kl. VIII w piątek po Drodze Krzyżowej.
 5. Dekanalne Rekolekcje dla Młodzieży szkół średnich i kl. VIII i VIII, którzy nie brali udziału w Rekolekcjach będą 27, 28, 29.03 czyli w następny poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w Parafii Św. Ojca Pio na Ujeścisku ul. Przemyska 21. Ks. Marek będzie czekał na Młodzież o 18.45 na Ujeścisku.
 6. III Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza, którą prowadzi KSM Semper Fidelis w najbliższą sobotę 25.03. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w Kościele w Jelitkowie, a zakończenie Mszą Św. w Kościele w Brzeźnie. Zapraszamy.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła P. Basi i Pani Zakrystiance. Panu Mirkowi Kościelnemu i Panu Andrzejowi za pomoc przy Kościele; PZC za program spiżarnia. W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim Wolontariuszom Młodzieży i Dorosłym: Ministrantom , Lektorom, Grupie 50+, PZC, którzy przez dwa dni w piątek i sobotę uczestniczyli od 10.00 ? 20.00 w zbiórce żywności w trzech Biedronkach. A wam dziękujemy za złożoną żywność, która trafi przed Świętami na stoły do biednych i potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.