Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 14.03. 2021r.

Krzyz
 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu podczas, którego mamy pamiętać o modlitwie, poście i jałmużnie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – 19.03 ? Uroczystość Św. Józefa. Oblubieńca NMP i Opiekuna Jezusa. Nie ma postu;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w ramach przygotowania uczestniczą obowiązkowo w Kościele, a kto się boi to przez Internet, a Rodzice mają potwierdzić podpisem.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 6. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne głosi Ks. Krzysztof.
 7. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 8. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom za sprzątanie zaplecza i Kościoła oraz wszystkim, którzy przyszli do pomocy, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA, za transmisje P. Robertowi i Żonie Ani. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana
 9. Przy wyjściu z Kościoła można małe paschaliki na stół Wielkanocy.
 10. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 11. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.