Menu Zamknij

IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

 1. Dobiegają końca ferie zimowe. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom życzymy szczęśliwego powrotu do domu.
 2. W Kalendarzu Liturgicznym obchodzimy wspomnienia:
  • jutro – po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Św. Jana Bosko Kapłana; Po mszy Litania do Św. JPII;
  • – w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • – w czwartek – 2.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie zwane MB Gromnicznej. Msze Św. o godz. 8.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic podczas każdej Mszy Św. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego;
  • – w piątek – 3.02 – Św. Błażeja Biskupa i Męczennika. Msze Św. o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy Błogosławieństwo gardeł Świecami. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. pół godziny przed Mszą Rano i wieczorem;
  • 4 .02 – I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8.30 Adoracja NS, Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 10.00.
  • W najbliższą Niedzielę poświęcenia chleba i soli z okazji Św. Agaty.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Msza Św. w tym tygodniu rano o godz. 8.30 w poniedziałek, wtorek i środę, a w czwartek, piątek i sobotę rano i wieczorem. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św.
 4. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.30. W ważnych sprawach można umówić się telefonicznie.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Pani Małgorzacie Zakrystiance i Panu Mirkowi Kościelnemu, Panu Andrzejowi za pomoc w Kościele; PZC. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 10.00 do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej.
 6. W poniedziałek wróciła Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Dziękujemy Bogu i Św. Krzysztofowi za szczęśliwe i bezpieczne przeżycie Pielgrzymki oraz za owoce duchowe. Spotkanie popielgrzymkowe 17.02. o godz. 18.00.
 7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć zestawy kolędowe, breloczki i płaskorzeźby ze Św. Krzysztofem, a wodę święconą w Zakrystii.
 8. Kolęda w sobotę i Niedzielę od godz. 15.30, a w tygodniu od 17.00. Plan Kolędy jest wywieszony na klatkach w blokach i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin + Eugeniusz Gwiazda l. 77 z ul. Guderskiego 1. Pomódlmy się za Jego Duszę. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.