Niedziela – 04.06.2017r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – 5.06 – II Dzień Zielonych Świąt NMP Matki Kościoła.
  • w czwartek – 8.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w sobotę – 10.06 – Bł. Bogumiła Biskupa.

  Wszystkim solenizantom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30. Zachęcamy do zapisania się na ministrantów chłopców, którzy przystąpili w tym roku do I Komunii Św. i do Scholki Dziecięcej Dziewczynki i Chłopców.
 4. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od godz. 10.30.
 5. W sobotę o godz. 16.00 trening PSP na boisku ?Orlik? przy SP 86.
 6. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci do Darłówka k/ Ustki od 3 – 7 sierpnia. Można się zapisywać w Zakrystii i pobierać karty uczestnika i informatory. Koszt 600 zł. Wpłata zaliczki 300 zł przy złożeniu Karty. Reszta w dniu wyjazdu.
 7. W dniach od 9 – 22.10 organizujemy autokarową pielgrzymkę do Lourdes, Fatimy , La Salet, Barcelony, Monserrat, Avila, Salamanka, i wielu innych atrakcyjnych miejsc w Europie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Niemcy. Koszt 1880 zł i 560 euro. Chętnych prosimy zgłaszać się w Zakrystii. Są Informatory.. Przypominamy o pielgrzymce do Wilna od 22 – 25.09. Chętni zgłaszają się do Ks. Artura.
 8. W czwartek – 15.06 – a więc za półtora tygodnia będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciało. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, po której rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w zeszłym roku: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Guderskiego 1. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy i Osiedli. Bracia z KSM Semper Fidelis, Lektorzy, ministranci, aspiranci i wszyscy chętni do pomocy spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą drabiny. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców we wtorek i środę o godz. 18.30. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy dostaną dzwonki. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci klas drugichi trzecich będą przychodzić obowiązkowo w strojach komunijnych w Boże Ciało i cały tydzień po Bożym Ciele . Dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek, a chłopcy do niesienia koszów z kwiatami. Na zakończenie Oktawy dla dzieci, które będą przychodzić codziennie będą słodycze. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku i prowadzenie procesji oraz niesienie baldachimu.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc. Szczególnie Rodzicom dzieci, które dzisiaj przeżywają Rocznicę I Komunii Św.za dekorację i sprzątanie oraz za ofiary. Serdeczne Bóg zapłać PZCaritas, który prowadzi program krótkoterminowej żywności z Biedronki. Potrzebujących zapraszamy codziennie o godz. 21.15, a w Niedzielę g. 20.15.
 10. Dzisiaj i za tydzień zbieramy ofiary do puszki dla dzieci z biednych Rodzin na wakacje.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Książki: Objawienia Maryjne na Świecie i Objawienia Fatimskie z Różańcem
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i na cały Tydzień.
Niedziela – 04.06.2017r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Przewiń na górę