Niedziela – 11.06.2017r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – 12.06 – Bl. Męczenników Gdańskich Kapłanów: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, Alicji Kotowskiej Zakonnicy.
  • wtorek – 13.06 – Św. Antoniego z Padwy Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • środa – 14.06 – Bl. Michała Kozala Biskupa
  • w czwartek – 15.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
  • w sobotę – 17.06 – Św. Brata Alberta Chmielowskiego Zakonnika.

  Wszystkim solenizantom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Zbiórka ministrantów i aspirantów w środę o godz. 18.30 i w sobotę o godz. 10.30. Zachęcamy do zapisania się na ministrantów chłopców, którzy przystąpili w tym roku do I Komunii Św. i do Scholki Dziecięcej Dziewczynki i Chłopców.
 4. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od godz. 10.30.
 5. Wczoraj odbył się ostatni trening przed wakacjami chłopców z PSP. Zostały wręczone nagrody i puchary. Bóg zapłać Chłopcom, Rodzicóm, a przede wszystkim Trenerom: P. Henrykowi Zwolak i Jarosławowi Grablewskiemu. Mamy nadzieję, że od września może będziemy mieli już swoje parafialne boisko. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do osób, które się znają o pomoc w projekcie i infrastrukturze boiska. Mamy już ziemię na boisko, a to już jest bardzo dużo.
 6. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci do Darłówka k/ Ustki od 3 – 7 sierpnia. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Można się zapisywać w Zakrystii i pobierać karty uczestnika i informatory. Koszt 600 zł. Wpłata zaliczki 300 zł przy złożeniu Karty. Reszta w dniu wyjazdu.
 7. W czwartek – 15.06 – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, po której rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w zeszłym roku: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Guderskiego 1. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy i Osiedli. Braciaz KSM Semper Fidelis, Lektorzy, ministranci, aspiranci i wszyscy chętni do pomocy spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą drabiny. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców we wtorek i środę o godz. 18.30. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy dostaną dzwonki. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci klas drugich i trzecich proszę, aby przychodziły w strojach komunijnych w Boże Ciało i cały tydzień po Bożym Ciele . Na zakończenie Procesji będą słodycze. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku i prowadzenie procesji oraz niesienie baldachimu. Grill dla KSM Semper Fidelis wraz z Rodzinami w sobotę 24.06 o godz. 18.30 przy Kaplicy.
 8. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę Skarbnicy będą zbierali ofiary na budowę Kościoła. Prosimy o hojniejsze ofiary za które składamy serdeczne Bóg zapłać a może uda się komuś znaleźć ofiarodawcę. będziemy wdzięczni. Jak widzimy za Kaplicą mury są coraz wyższe.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc. Serdeczne Bóg zapłać PZ Caritas za prowadzenie programu krótkoterminowej pełnowartościowej żywności. Potrzebujących zapraszamy codziennie o godz. 21.15, a w Niedzielę g. 20.15.
 10. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki dla dzieci z biednych Rodzin na wakacje.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Prasę Katolicką, dekoracje na Boże Ciało, Książki: Objawienia Maryjne na Świecie i Objawienia Fatimskie z Różańcem.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i na cały Tydzień.
Niedziela – 11.06.2017r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Przewiń na górę