Menu Zamknij

Niedziela Chrztu Pańskiego – 09. 01. 2022r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj wspominamy też własny Chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Dziękujmy za Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
  Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym Kościele Koncert Kolęd Bernarda Dornowskiego z zespołu Czerwone Gitary i Bogusława Olszonowicza z zespołu Dival dzięki Przewodniczącemu naszej Rady Osiedla P. Piotrowi Lachowskiemu. Zapraszamy.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII;
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – o godz. 17.15 Wieczernik. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00.
 4. Zbiórka Ministrantów, Lektorów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.00.
 5. Próba Chórku w sobotę o godz. 11.00.
 6. Katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowana we wtorek o godz. 19.00.
 7. Spotkanie grupy Młodzieżowej w piątek o 19.00.
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej SP 12.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Panu Andrzejowi za prace konserwatorskie w Kościele; Paniom zakrystiankom, PZC za program SPIŻARNIA. Bóg zapłać za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 10. Kochani ze względu na epidemię Kolęda będzie jak w zeszłym roku. Zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 10 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas Mszy,a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze domy i mieszkania. Plan jest przy wyjściu z Kościoła i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl