Menu Zamknij

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj wspominamy też własny Chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • W sobotę Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za pomoc przy przenoszeniu mebli. Przyszło 14 osób i Ks. Maciej. PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA oraz za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 5. Kochani w tym roku ze względu na epidemię zamiast Kolędy zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 18 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze Rodziny, domy i mieszkania. Buteleczki na wodę są przy wyjściu z Kościoła.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach.
 7. Kronka Żałobna:
  W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności:
  • +Barbara Fabijanowska l.67 z ul. Jaworzniaków 18
  • +Ryszard Bielski l. 71 z ul. Guderskiego 62.

  Pomódlmy się za Nich.