Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj wspominamy też własny Chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Od jutra w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom życzymy szczęśliwej podróży przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa i dobrego wypoczynku.
 2. W sobotę – 18.01 – Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Codziennie w Kościołach innego wyznania będzie Nabożeństwo Ekumeniczne. Program wywieszony jest w gablocie przy Kaplicy i na stronie parafialnej.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.
 3. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu,o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. Próba Chórku Dziecięco-młodzieżowego po feriach.
 5. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne po feriach.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. I ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, czyli po 8 lutego.
 7. Trening Parafialnej Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy chłopców do od 6 – 12 lat, aby zapisywali się do szkółki piłkarskiej. Koszt tylko 15 zł miesięcznie za wynajem Sali. Spotkanie z Trenerem Henrykiem Zwolak dzisiaj po Mszy o godz. 10.30 i 12.00.
 8. Spotkanie grupy 50+ 16.01 w czwartek o godz. 16.30. Zbiórka przy Kaplicy.
 9. Żywy Różaniec zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy Św. w Domu Parafialnym.
 10. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość, kalendarze parafialne na Rok 2020, wodę święconą w Zakrystii.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
 12. Dalsza część Kolędy po feriach zimowych od 26.01. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Kolęda dodatkowa 8.02.2020.
Przewiń na górę