Menu Zamknij

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2024 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy Dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj wspominamy też własny Chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Dziękujmy za Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
 2. Msza Św. w czasie Kolędy od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.30. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św. Nie ma Mszy wieczornej.
 3. Adoracja i Uwielbienie z zespołem dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00.
 4. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po skończonej kolędzie i po feriach zimowych czyli po 11 lutego. I Komunia w naszej Parafii 18.05, a Bierzmowanie 23.04 o godz. 18.00.
 5. Biuro parafialne podczas Kolędy czynne od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 9.00 lub można umówić się telefonicznie.
 6. Próba Chóru za tydzień o godz. 19.00.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu za pomoc w Kościele; PZC.
  W sposób szczególny pragniemy podziękować za wczorajszy przepiękny, wzruszający Koncert Kolęd: Scholce, Zespołowi Muzycznemu i Chórowi.
  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć zestawy kolędowe, kropidełka, a wodę święconą w Zakrystii.
 9. W dniach 12 ? 19.04. 2024r. organizujemy samolotową Pielgrzymkę do Włoch: Rzym z Mszą przy Grobie Św. JP II, Św. Rita, Asyż i Św. Franciszek, O. Dolindo, San Giovani Rotondo -Św. Pio, Manoppello, Gargano itd. Koszt 5 450zł. Program i zapisy w Zakrystii.
 10. lan Kolędy jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl; jest również wywieszony na klatkach w blokach.
 11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na kolejny tydzień Nowego Roku.