Niedziela Chrztu Pańskiego – 8.01.2017

 1. Przeżywamy Okres Bożego Narodzenia, w którym zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 Jasełka o Bożym Narodzeniu przedstawią Dzieci z naszego przedszkola grupa ?Biedronki? pod opieką Pani Justyny Karpowicz. A oprawę liturgiczną i muzyczną przygotował Domowy Kościół z naszej Parafii.
 2. Msza Św. od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 ze względu na Kolędę. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:
  • w piątek – 13.01 – odwiedzimy Chorych z Komunią Św. od godz. 13.00.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.

 4. Początek Kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę i w Niedzielę o godz. 15.30. W Trzech Króli również Kolęda od godz. 15.30. W mieszkaniu należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż, dwie świece, Pismo Św. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od katechezy i indeksy. Całe Rodziny starają się być obecne w domu, by razem z Kapłanem prosić o Błogosławieństwo Boże dla swojej Rodziny. Kolęda dodatkowa 12.02.2017.
 5. Do biura parafialnego w styczniu można umówić się telefonicznie.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, a więc po 12 lutego.
 7. Zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.30.
 8. Serdeczny Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: kalendarze parafialne na rok 2017,kropidełka, breloczki, płaskorzeźby i obrazki ze Św. Krzysztofem.
 10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2017, aby był pomyślny i szczęśliwy.
Niedziela Chrztu Pańskiego – 8.01.2017
Przewiń na górę