Menu Zamknij

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8.01.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj wspominamy też własny Chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Dziękujmy za Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro – po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII;
  • w środę
   – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek
   z Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Serdecznie zapraszamy. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Msza Św. w czasie Kolędy od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.30. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św. Nie ma Mszy wieczornej.
 4. Biuro parafialne podczas Kolędy czynne od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 9.00 lub można umówić się telefonicznie.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu, Panu Andrzejowi za pomoc w Kościele; PZC. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 6. Plan Kolędy jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl; jest również wywieszony na klatkach w blokach.
 7. Polecamy Miłosierdziu Bożemu Zmarłego + Piotra Grabowskiego z ul. Świętokrzyskiej i Zmarłych z naszych Rodzin prosząc o dar życia Wiecznego. Dobry Jezu, a nasz Panie?.