Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i VI Rocznica Kanonizacji Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego jako Hołd wdzięczności Bogu za Świętego JP II – Orędownika Miłosierdzia Bożego i za Św. S. Faustynę.
 2. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Zamawiajmy telefonicznie Msze Św. w różnych intencjach : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, a szczególnie o uwolnienie od pandemii koronawirusa, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych podczas ogólnoświatowej epidemii.
 3. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem, w każdą Niedzielę oraz Różaniec codziennie o 20.30 transmitowane na żywo na You Toube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 4. Dalej do odwołania obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej, ale uczestniczymy na żywo we Mszy Św. przez środki społecznego przekazu. Mając na względzie utrudnienia związane ze Spowiedzią przypominamy też o praktyce żalu doskonałego z intencją przystąpienia do Spowiedzi Św. jak tylko to będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje przebaczenie wszystkich grzechów (ciężkich i lekkich) i daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjmować Komunię Św. Sakramentalnie lub duchowo.
 5. W czasie epidemii dopuszczalne są trzy formy Komunii Świętej: na rękę, do ust i duchowa. Dzisiaj po Mszach Św. o godz. 9.45; 11.15; 12.45 i18.45 jest możliwość przyjęcia Komunii Św. z zachowaniem (ostatni raz) ilości 5 osób i odległości 2 m w Kościele i Kaplicy oraz na zewnątrz.
 6. Stolica Apostolska udziela Odpustu zupełnego Wiernym dotkniętym pandemią korona wirusa, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się chorymi. Szczegóły na stronie parafialnej: www.swkrzysztof.pl
 7. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i Święta:
  • 23.04 czwartek – Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męcz. Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji;
  • 25.04 – sobota – Święto – Św. Marka Ewangelisty.

  Wszystkim solenizantom , jubilatom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB, Św. Jana Pawła II i Św. Krzysztofa.

 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 9. I Komunia Św., Rocznica i Bierzmowanie do końca roku szkolnego nie odbędzie się ze względu na epidemię. Spotkanie z Rodzicami będzie we wrześniu w celu ustalenia nowych terminów jak dzieci i młodzież wrócą do szkoły. Trudno sobie wyobrazić Uroczystość I Komunii Św. w maseczkach. Sytuacja jest trudna i wymaga gotowości na każdy scenariusz.
 10. Jeśli ktoś z osób starszych ciężko chorych potrzebuje posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o kontakt telefoniczny osobiście lub przez sąsiadów do naszych Księży. potrzebuje posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o kontakt telefoniczny osobiście lub przez sąsiadów do naszych Księży
 11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary na tacę oraz wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę przed Świętami: za dekoracje świąteczne, sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc, za przygotowanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za życzenia Świąteczne, smsy, mmsy i maile. Dzięki temu czujemy się prawdziwą wspólnotą parafialną. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 12. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając Święto Miłosierdzia w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.
Przewiń na górę