Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017r.

 1. Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy jako hołd wdzięczności Bogu za nieskończone Miłosierdzie i dziękczynienie za Kanonizację Św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Chrześcijan w Syrii.
 3. Msza Św. codziennie o godz. 18.00. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, o zdanie matury i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia. Są jeszcze wolne intencje.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • dzisiaj – 23.04 – Św. Wojciecha Patrona Polski i naszej Archidiecezji i Św. Jerzego.
  • we wtorek – 25.04 – Święto Św. Marka Ew.Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II-w środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.
  • w piątek – Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • w sobotę – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła.

  Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB, Św. Krzysztofa i Św. Jana Pawła II.

 5. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie po Mszy Św.
 6. Jutro od godz. 9.00 na stronie Urzędu Miasta Gdańska rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkola ?KRZYŚ?.
 7. Wczoraj odbyła się I Spowiedź Dzieci Kl. III. Dzieci bardzo pięknie przygotowane. Bóg zapłać Dzieciom i Rodzicom. Katecheza dla dzieci jutro o godz. 18.30. A spotkanie dla Rodziców Dzieci Kl. III w środę o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 8. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 9. W sobotę czynna Parafialna Poradnia Prawna od godz. 10.30.
 10. W sobotę o godz. 16.00 trening PSP.
 11. W minionym tygodniu Skarbnicy Parafialni uzbierać 5422 zł na budowę Kościoła. Skarbnikom za wielki trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 12. Serdeczne Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas, a więc wszystkim, którzy pomagają przy krótkoterminowej żywności z Biedronki. Potrzebujących zapraszamy codziennie na godz. 21.15, a w Niedzielę na godz. 20.15.
 13. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za dekoracje Obrazu Jezusa Miłosiernego, Firmie Krispol za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc i ofiary.
 14. Komunikat Kurialny
 15. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, gazetkę Caritas o akcji ?Spiżarnia?, puzzle z JPII, breloczki, płaskorzeźby i obrazki ze Św. Krzysztofem patronem kierowców i podróżujących.
 16. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały Tydzień Miłosierdzia.
Przewiń na górę