Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 05.04.2020 r.

 1. Niedziela Palmowa jest Pamiątką Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna największe wydarzenia zbawcze: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie do uczestniczenia przez internet w uroczystościach Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i Wielki Piątek na godz. 18.00. a w Wielką Sobotę o godz. 19.00 bez udziału Wiernych. Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Ciemnicy. Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 9.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Wielka Sobota – nie ma poświęcenia pokarmów. Na stronie parafialnej jest do pobrania modlitwa przed śniadaniem Wielkanocnym, którą odmówi ktoś z Rodziny. Wodę do poświęcenia w tygodniu przynosimy w zamkniętych butelkach. Skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących oraz trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie przyniesiemy po ustaniu epidemii lub można wpłacić ofiary na konto parafialne z tytułem jałmużna. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 Wigilia Paschalna bez udziału Wiernych: nie ma ogniska lecz błogosławieństwo Paschału i na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w domach zapalmy świece. Program Triduum Paschalnego jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie Kościoła i Kaplicy
 2. W związku z zaostrzeniem przepisów Msze Św. odprawiane są tylko z udziałem osób zamawiających intencje. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła dzisiaj i w Wielkim Tygodniu rano i wieczorem oraz Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa i codzienny Różaniec o 20.30 oraz w Święta Wielkanocne transmitowane na żywo na YouTube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać telefonicznie.
 3. Dalej do odwołania obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej, ale uczestniczymy na żywo we Mszy Św. przez środki społecznego przekazu.
  W czasie epidemii dopuszczalne są trzy formy Komunii Świętej: na rękę, do ust i duchowa. Dzisiaj i w Święta po Mszach Św. o godz. 9.45; 11.15; 12.45 i18.45 jest możliwość przyjęcia Komunii Św. z zachowaniem ilości 5 osób i odległości 2 m w Kościele i Kaplicy oraz na zewnątrz
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi i Komunii Św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od godz. 9.00-9.30 i od 18.30-19.00 oraz w Wielką Sobotę cały dzień od 9.00 ? 18.00 z zachowaniem ilości 5 osób i odległości 2 m. Mając na względzie utrudnienia związane ze Spowiedzią przypominamy też o praktyce żalu doskonałego z intencją przystąpienia do Spowiedzi Św. jak tylko to będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje przebaczenie wszystkich grzechów (ciężkich i lekkich) i daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjmować Komunię Św. Sakramentalnie lub duchowo.
 5. .Stolica Apostolska udziela Odpustu zupełnego Wiernym dotkniętym pandemią korona wirusa, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się chorymi na korona wirusa, a także wierni, ?którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lekturę Pisma Świętego, odmówienie Różańca Świętego, Drogi Krzyżowej, Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, którzy odeszli do Pana.
 6. O terminie I Komunii Św. i Bierzmowania będzie można rozmawiać jak dzieci i młodzież wrócą do szkoły. Sytuacja jest trudna i wymaga roztropności i gotowości na każdy scenariusz.
 7. Jeśli ktoś z osób starszych ciężko chorych potrzebuje posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o kontakt telefoniczny osobiście lub przez sąsiadów do naszych Księży.
 8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary te większe i te mniejsze złożone na tacę przez konto parafialne. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 9. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając Wielki tydzień i Święta Wielkanocne w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o ustanie epidemii.
 10. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 05.04.2020 r.
Przewiń na górę