Niedziela Palmowa – 9.04.2017

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kaplicy dajemy nasze świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Ofiary z Palm będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Paniom, które zrobiły palmy: P. Annie, P. Ewie, P. Zofii, P. Gieni, P. Elżbiecie i P. Małgorzacie. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.30. Po Mszy zbiórka ofiar do puszek na Chrześcijan w Syrii.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na godz. 18.00. Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 10.00 dla tych co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy Trzy części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów z okazją do spowiedzi świętej od 10.00 do 15.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie. W Wlk.Sobotę o godz. 18.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy do Kaplicy świece. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 6.00 do 21.00 i w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi św. poniedziałek, wtorek i środa o godz. 18.00 i w Wieki Piątek od 17.00 do 18.00. Przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci i aspiranci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji Rezurekcyjnej.
 4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. jutro o g. 18.30. I Spowiedź Dzieci Kl. III będzie po Świętach w sobotę 22.04. o godz. 10.00. Dzieci przychodzą ubrane na galowo. Dzieci, które ani raz nie opuściły Drogi Krzyżowej przyjdą po odbiór nagrody w poniedziałek, wtorek lub środę o godz. 18.30. Proszę zabrać plansze z obrazkami.
 5. Zbiórka aspirantów i ministrantów w czwartek , piątek i sobotę po Nabożeństwie.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm, sprzątanie Kaplicy.Zapraszamy do pomocy przy Grobie Pańskim w czwartek po Mszy Św.
 7. Kochani Caritas Polska i Dyrekcja ?BIEDRONKI? zaprosiła Parafie do programu ?SPIŻARNIA? czyli krótkoterminowa żywność. Polega na tym, że codziennie wieczorem o godz. 20.00 będziemy odbierali żywność z trzech Biedronek: mięso, wędliny, nabiał, pieczywo itp. i będziemy ją rozdawali za darmo o godz. 21.00. Wielu jest oburzonych, że wyrzuca się żywność przed upływem terminu. A teraz będzie można zabrać i rozdać. Ale żeby ruszyć z tym programem potrzebna jest nam wasza pomoc. Dlatego gorąco apeluję i proszę o pomoc: Żywy Różaniec, KSM Semper Fidelis, Domowy Kościół i Grupę Pań 50+, ale bardzo proszę też wszystkich chętnych do pomocy, którzy mają trochę czasu i chęci. Im będzie nas więcej tym pójdzie to sprawniej. Kochani zróbmy wspólnie coś dobrego. Sami pomagając będzie mogli zabrać również żywność dla siebie. Takie spotkanie organizacyjne odbędzie się po Świętach we wtorek 18.04. o godz. 18.30 w Kaplicy. Serdecznie zapraszam Panów i Panie.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 9. Skarbnicy Parafialni będą zbierali ofiary na budowę Kościoła po Świętach 18, 19 i 20 kwietnia. Bóg zapłać Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary.
 10. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę: Gość Niedzielny Mały i duży, małe paschaliki.
 11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę Palmową i cały Wielki Tydzień.
Niedziela Palmowa – 9.04.2017
Przewiń na górę